Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji

w Starachowicach

ul. Szkolna 14

27-200 Starachowice

tel/fax: (41) 274 17 07

e-mail: mcriw@o2.pl


Kryta Pływalnia               w Starachowicach

ul. Szkolna 14b

tel. (41) 275 24 31


Stadion 

Składa się z kilku obiektów sportowych i rekreacyjnych. Podstawowy obiekt to stadion sportowy liczący 12 tyś miejsc na trybunach wraz z bieżnią lekkoatletyczną, a także zaplecza – szatnie, sanitariaty.


Wiata

Teren rekreacyjny przy ulicy szkolnej, na placu obok basenu, przeznaczony do organizowania spotkań przy grillu lub ognisku. Głównym punktem palcu jest wiata w kształcie wiejskiego domku, w której biesiadnicy mogą się schować przed deszczem. Zarówno wiata, jak i cały teren posiadają oświetlenie.


Hala sportowa

Hala sportowa jest położona przy ul. Jana Pawła II w południowej części miasta. Posiada pełnowymiarowe boisko do piłki nożnej, koszykówki i siatkówki z widownią na 576 miejsc siedzących. W obrębie hali znajdują się sala fitness, siłownia, sauna oraz zaplecze sanitarne.


Kompleks sportowo – rekreacyjny

Położony w południowej części miasta, na osiedlu Południe. Wyposażony jest w boisko ze sztucznej trawy, skatepark oraz plac zabaw.Strzelnica

Na terenie strzelnicy, która funkcjonuje pod nazwą „Świt”, jak również jest obiektem Polskiego Związku Łowieckiego. Jest kilka stanowisk strzeleckich na broń długą i krótką, jest sala gimnastyczna oraz hotel.


Lubianka

Zbiornik rekreacyjny „Lubianka” położony jest w południowo-wschodniej części miasta. Zajmuje powierzchnię 39,8 ha). Pięknie położony na obrzeżach Sierakowickiego Parku Krajobrazowego, stanowi atrakcyjne miejsce wypoczynku. „Lubianka" jest jednym z najczęściej odwiedzanych kąpielisk w okresie letnim, na terenie powiatu starachowickiego, jak i po za. Posiada możliwość wypożyczenia sprzętu wodnego (kajaki, rowery wodne, itp.)


Piachy

Zalew „Piachy" położony jest we wschodniej części miasta w graniach ulicy Składowej. Zbiornik powstał w latach 50-60-tych. Woda wypełniła nieckę powstałą po byłym wyrobisku piasku.